Téma: Šetření peněz

1. prosince 2010 v 17:31 | MňUmOoOnK@ (NOOMY) |  Other
bubblehouse.blog.cz
Určitě i ty máš problémy s šetřěním peněz, hlavně teďka před Vánocemi. Vždycky si říkáš: Musím začít šetřit. Ale nic se šetřením peněz zatím neděláš. A to je ten problém. Nejhorší je to, když zrovna dostaneš kapesné a máš u sebe hodně peněz. A to by se právě nemělo stát. Když máš u sebe málo peněz, skoro nic si za ně nekoupíš a to je ten smysl šetření. Samozřejmě chápu když jedeš třeba do Olympie nebo do nějakého toho nákupáku, tak si těch peněz vezmeš trošku víc a taky trošku víc peněz utratíš. Ale opravdu by sis neměla kupovat blbiny, které se ti potom budou válet doma, a ani je nepoužiješ.

Takže tady je pár mých rad, jak šetřit:
1. Než si něco koupíš, sama sebe se vduchu zeptej: Opravdu to potřebuju?
2. Než si koupíš něco opravdu drahého, raději se podívej do vedlejších obchodů, jestli to tam nýáhodou nemají taky a levnější.
3. Když dostaneš kapesné, nech si pár peněz v pokladničce a do školy si vem jenom pár korun na ty nejdůležitější věci.
4. Když dostaneš peníze za vysvědčení, na Vánoce, narozeniny atd. dej si je do pokladničkynebo na tvé konto, ale rozhodně ne do peněženky!
5. Jestli je ti 15, můžeš jít na brigádu. Je to nejlepší způsob, jak si vydělat oeníze

Opravdu co nesnáším je, když jdu po městě a zahlédnu něco opravdu krásného ve výloze, ale nemám na to peníze, takže si to nekoupím. A když peníze mám, tak jako na potvoru ve výlohách jsou samý " obludy ".

Jakým způsobem šetříš ty??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.