Other

Téma: Reklamy

6. února 2011 v 8:37 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Ať už to jsou reklamy v televizi, časopisech, na internetu e-mailech....Všechno je to stejný. Každá reklama Vás má nějakým způsobem na něco nalákat a je úplně jedno  na co. Ať už je to blog, či nějaký výrobek. Na tom nesejde. Dobrý blog nebo výrobek reklamu nepotřebuje. Vemte si třeba Lady Vanilku. Má návštěvnost vysokou jak mrakodrap, ale i přesto si dělá reklamy všude možně. A přitom necháopu proč to dělá, když má tak velkou návštěvnost!? Tím ale nechcu Lady Vanilku urazit. Jedna chytrá, moudrá a fajn holčina mi kdysi řekla, že blog není jenom o návštěvnosti. A má pravdu. K čemu Vám je mít několik cifer na toplistu, když nikoho vaše články nezajímají a ani je nečtou. Je lepší mít menší návštěvnost a věrné čtenáře vašeho blogu než mít velkou návštěvnost a žádné čtenáře. Já reklamy na blogy nesnáším. Jenom mně otravují a stejně se na jejich blog nekouknu, tak nevím, k čemu jim to je. Doufám, že ste se tímto článkem alespoň trochu poučili....
Vaše MňUmOoOnK@

Téma týdne: Noční obloha

4. února 2011 v 7:44 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Noční obloha je jedním z nejromantičtějších věcí, které znám. Nejkrásnější je okolo 23-24 hodiny, protože je největší tma a jsou vidět snad všechny hvězdy a opravdu jich není málo. Samozřejmě, abyste iděli hvězdy, musí být obloha čistá, bez mraků. Strašně mně baví vždycky ležet a koukat na hvězdy a hledat různá souhvězdí. Já jich ještě moc nepoznám. Pár jsem se jich naučila na táboře, ale to je asi tak všecko. Párkrát jsem se ještě koukala na net, abych trošku rozšířila svou paměť XD Poznám jen Velký a Malý vůz, Labuť, Orla, Kasiopeu, Persea atd. Prostě jen ty nejzákladnější a nejlehčí, které pozná snad každej XD Obloha je v nocí prostě nádherná. Já ji sice viděla jen málokrát tak pozdě v noci, ale rozhodně to stálo za to.

Vaše MňUmOoOnK@

Téma týdne: Sebevražda

28. ledna 2011 v 16:11 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Takže popravdě jsem ráda, že zrovna tohle je teď téma týdne, protože jsem stejně na tohle téma chtěla udělat článek (jaiká náhoda XD). Každý člověk (aspoň myslím) měl někdy náladu na nic. Prostě se mu během několika sekund úplně změnil život a pro dotyčného se " zbořil " svět a měl miliardy chutí skoncovat se svým v tu chvíli zbytečným a podělaným životem a spáchat sebevraždu.  Když čtete tento článek, tak jste sebevraždu ještě nejspíš nespáchali :D Sebevraždu bychom měli brát až jako tu nejposlednější možnost, protože když už něco takového uděláte, už to nemůžete vrátit zpět. Život je hodně komplikovaný, mnohdy hrozně složitý a jen málokdy je zábavný. Každý si v životě prožil něco jinýho. Život je jako bonboniéra nebo limonáda. Máte mnoho příchutí, ale vždy když upijete, jste blíž a blíž konce. Já osobně jsem měla hodně problémů s mamkou. Pořád jsme se hádali a já neměla odvahu po hádce za ní jít a jednoduše se jí omluvit.  Vlastně se měla vždy omluvit ona mně, protože ona si vždy hádku začala a já byla v právu XD Vlastně ani teď tu odvahu nemám, proto se s ní radši nehádám. Jednou jsem to už opravdu nevydržela a chtěla jsem se bodnout nožem. už jsem ten nůž měla v ruce a napřahovala jsem se, ale v tu chvíli jsem si uvědomila co vlastně dělám a hned jsem přestala. V tu dobu se mi honili hlavou myšlenky typu proč to vlastně dělám? Ještě jsem život ani pořádně nepoznala a chtěla jsem s ním skončit. Ještě jsem si ano nesplnila své sny ani jsem nedosáhla svých cílů. V té době jsem ještě ani nevěděla co je to láska. Od té doby jsem se už o sebevraždu asi nepokoušela. A jestli jsem ráda, že jsem to neudělala ještě nevím, protože od té doby se nic nezměnilo, jenom to, že už se s matkou tolik nehádám.....

Téma: Celebrity

29. prosince 2010 v 7:57 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Myslím si, že asi většina dětí někdy toužila být někdy v budoucnu slavná. Ale kdo to jsou vlastně celebrity?? Na tuhle otázku Vám odpovím třemi slovy. Jsou to lidi. Jsou to lidi stejně jako my, jenom měli to štěstí, že se narodili ve správnou dobu na správným místě. Většina celebrit je slavná jen díky svým rodičům a kvůli svému hlasu, který je upravován na PC a na koncertech zpívají mnohdy na playback. Jsou to lidi jako my, takže i celebrity se někdy dostanou do průšvihu nebo se jim stane nějaký trapas, ale kvůli tomu, že jsou celebrity a jejich jméno je známé po celé naší krásné, modré planetě, si tohle moc lidí neuvědomuje. Já celebrty moc neobdivuju. Měla jsem ráda Miley Cyrus, dokud nebyla tak slavná a dokud ji neobdivovaly ty malý děcka. Až ty malý špunti (a dokonce i moje 6-ti letá sestřenice) začali nosit její jméno a obrázky na aktovkách, tričkách, pouzdrech a možná i na hajzl papíru, prostě mě přestala bavit. Písničky Miley Cyrus poslouchám opravdu jenom některé a Miley jako osobnost nemám zrovna v oblibě. Momentálně mám ráda Lady Gaga a Selenu Gomez, ale jen do té doby, než budou jejich jména a fotky na každým rohu ve výloze...
...Mnoho lidí si myslí, že nějaká celebrita je něco víc než my ostatní, ale opak je pravdou. Celebrity jsou jenom nafoukaný, namyšlený, arogantní a bohatí fracci, kteří žijou svou popularitou. Ale nic netrvá věčně a to by celebrity měly vědět!
Vaše MňUmOoOnK@

Jaký máš názor na celebrity? Koho nebo co posloucháš??

Téma: Lyže vs. Snowboard

28. prosince 2010 v 14:07 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Když se někdy podíváte na sjezdovku, polovina lidí jezdí na snowboardech a polovina na lyžích. Oboje má určitě něco do sebe. Já lyžuju, ale chci asi už 5 let zkusit snowbord, ale rodiče e pořád na něco vymlouvají.Lyžování mně ani moc nebaví, ale myslím si, že lyže jsou trošku bezpečnější, protože jak vidívám ty snowboardisty jak kolem mě vždycky prosviští.... Ale je to jenom můj názor. Na snowboardu se hůře jezdí na vleku, ale s lyžama je to taky někdy problém. Snowboard mi přijde modernější, hlavně kvůli těm obrázkům XD Ale na lyžím máte více možností. Ale jedno je stejné - Jezdíte pořád dokola nahoru a dolů!
Vaše MňUmOoOnK@

Otázky:
Jezdíš na lyžích nebo na snowboardu?? Baví tě to?

Téma týdne: Yaoi

28. prosince 2010 v 11:58 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Takže jak už jsem psala, nevím o čem bych na blog měla psát, takl jsem se zaměřila na téma týdne Yaoi. Yaoi je vztah mezi dvěma kluky, nejčastěji vyobrazený v anime nebo manga a pochází z Japonska. Japonci takhle označovali homosexuály (informace z netu XD)
Nejdřív mě celkem překvapilo, že zrovna tohle je téma týdne, ale budiž. Já mám ráda anime. Hrozně se mi líbí ty kreslené postavičky a tak, dokonce jsem se nedávno něco takového pokoušela nakreslit a docela se mi to i povedlo XD Já nemám ani nic proti homosexuálům. Mnoho zvás teďka asi řeklo fůůůůujj, ale co proti nim vlastně máte?? Jsou to taky lidi jako my, jenom mají jinou orientaci, za kterou nemůžou. Doufám, že jsem Vám Yaoi aspoň trošku přiblížila :)
Vaše MňUmOoOnK@

Téma: Diety a hubnutí

27. prosince 2010 v 6:59 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Myslím si, že asi polovina holek není se svou postavou spokojena. Ani já ne. Ale určitě to neřeším dietou, ale snažím se to nějak vysportovat i když mě sporty nebaví. Podle mně jsou diety na nic. Protože když nejíte, tak tím víc si tělo ty tuky nabere, takže je možné, že při dietách naopak přiberete. Kdybyste chtěli hubnout dietama, trvalo by vám to asi 3 týdny, bež byste viděli nějaké rozdíly.
Jestli chceš zhubnout:
 • měla by si omezit příjem kalorií
 • měla by si jíst více ovoce
 • měla by si více sportovat
 • neměla by si nic jíst po 18.hodině
 • měla by si jíst pravidelně
 • měla by si jíst pomalu

Rozhodně NEDĚLEJ:
nedrž diety, pokud nevíš, kdy přestat

Podle mně by každá holka měla být spokojena se svou postavou. I naši předci byly obéznější, takže bysme měli být hrdí na to, jací jsme, ne?

Otázky:
Jsi spokojena se svou postavou?
Snažíš se nějak hubnout? Jakým způobem?

Vánoční dárky

21. prosince 2010 v 18:34 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Ahojte zlatka, jsem tu zase :D Mám už všechny Vánoční dárečky nakoupený a hlavně zabalený. Dohromady jsem za dárky utratila asi 400 Kč. Pro někoho z vás je to asi málo, ale pro mě je to opravdu hodně. Jenom za kámojdu jsem utratila 200,-. Dneska jsme měli ve škole psát písemku z dějepisu, ale nakonec jsme ju díky buhu nepsali, protože seč to nechtělo profesorovi přes ty Vánoce opravovat. Já jsem na tu písemku byla celkem připravená (měla jsem 5 taháků), takže mi bylo v podstatě jedno jestli si ji napíšu dneska, nebo až po Vánocích. Mno to je jedno. Chtěla jsem se Vás zeptat na tyto otázky:

1. Máš nakoupený všechny dárky??
2. Máš je už zabalený?
3. Co si přeješ na Vánoce?
4. Máte napečené cukroví?
5. Děláte na Vánoce vánočku a svícínky z jablek?
Vaše MňUmOoOnK@

Téma: Každý chce to co nemá

21. prosince 2010 v 15:19 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Každý by chtěl mít to co nemá. Dalo by se tomu říct i záist a nedostatek sebevědomí :P Např. Když má někdo krásné rovné vlasy, stěžuje si, že by chtěl mít vlasy vlnité nebo kudrnaté a naopak. Nebo kdy má malý zadek by chtěl mít větší a kdo má zadek zase vetší by ho chtěl mít větší. To už tak na světě bohužel bývá. Já jsem se sebou celekm spokojená, jenom bych možná chtěla mít trošku jiný vlasy. Nqa jedné straně hlavy mám vlasy vlnitý a na té druhé je mám úplně rovný. Vypadá to tak nějak divně, takže si musím tu jednu stranu žehlit, nebo tu druhou zase natáčet XD Ale co s tou "závistí" udělat? Podívej se do zrcadla a představ si sama sebe, jak by si vypadala s tím, co bys chtěla mít. Např. Jeslti máš rovné vlasy a vhtěla by jsi mít vlas kudrnaté, představ si se s vlasama kudrnatýma. Je malá pravděpodobnost, že by si takhle vypadala lépe. Babička mi vždycky říká, že Bůh nás stvořil tak, jak nás Bůh stvořil a nic s tím nenaděláme (leda že bys šla na trvalou XD), ale stvořil nás tak, aby jsme vypadali co nejlíp :)
Doufám, že si tyhle věci vezmete k srdci a nebudete řešit nějaké maličkosti jako jsou právě tyhle. Na světě jsou mnohem důležitější věci než takové "kraviny" XD
Vaše MňUmOoOnK@

Téma: Hity Vánoc

21. prosince 2010 v 14:37 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.czOmlouvám se Vám, že tento článek píšu 3 dny před Vánocema, kdy už máte skoro všichni už dárky zabalený, ale stejně to sem napíšu.Abych se Vám přiznala, já mám zabalenou jenom asi polovinu dárků XD. Loni byla hitem Vánoc modrá barva (jestli si to teda dobře pamatuju XD). Ale co je letošním hitem???? Letošním hitem Vánoc je barva fialová. Takže kdo ještě nemáte dárky zabalený a chcete, aby byly zabalené podle letošního hitu, mazejte rychle do obchodu a kupte si fialový balící papír. K fialové barvě se asi nejlíp hodí stříbrná stužka, takže můžete do košíku nebo vozíku také přihodit :) Nevím proč je letošním hitem zrovna fialová, protože já fialovou moc nemusím, ale nevadí :) Takže Vám přeju veselé balení Vánočních dárků :)
Vaše MňUmOoOnK@

Téma: Nuda

18. prosince 2010 v 9:30 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Jedinou věc, kterou na světě nejvíc nesnáším je nuda. Nesnáším, když jsem znuděná, nic se mi nechce dělat a tak si lehnu na postel a čumím do stropu a přemýšlím ani nevím o čem. A takhle ležím minuty i hodiny. Sama nchápu, jal to můžu vůbec vydržet. Ale my. lidi, nejsme přece na světe od toho, aby jsme se na něm nudili , ne?

Co dělat, když se nudíš:
 • Když se nudíš, zavolej kámošce a pokecejte spolu, nebo pozvi kámošku rovnou ven
 • Jdi třeba na nákupy
 • Udělej si pořádek ve své kosmetické tašce, uklidní tě to
 • Uklid si v pokojíku
 • Dělej to, co tě baví, třeba si vem papír a tužku a něco si nakresli
 • Jestli máš doma zvířátko, hraj si s ním
 • Udělej si pořádek ve své šatní skříni. Oblečení, které je ti malé nebo ho nenosíš někomu daruj nebo vyhoď
 • Jdi si třeba zaběhat, při pravidelném běhání shodíš pár kilo
 • Rozhodně nelež na posteli jako já :)

Téma: Kámoška...

14. prosince 2010 v 17:22 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Kámoška je ta, která.....
... je vždy při tobě
... nikdy tě nezradí
... nikdy tě nezklame
... nikdy tě nepomluví
... ti vždy pomůže
... je k tobě upřímná
... tě respektuje
... tě podpoří

Jestli tvá kámoška tohle splňuje, tak si ji važ, protože opravdoví kamarádi se jenom tak na ulici nepotkávají...
Vaše MňUmOoOnK@

Téma: Fotky, které by se neměly dostat na internet

11. prosince 2010 v 7:14 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Určitě máš něco jako Facebook, mySpace atd. Ale uvědomila sis někdy, jaké ti hrozí nebezpečí, když tam zveřějníš nějakou fotku, která není zrovna nejvhodnější? Protože až budeš hledat třeba brigádu, tvůj zaměstnavatel si tě určitě třaba na Facebooku vyhledá a zjistí si o tobě nějaké informace. Určitě bys nechtěla, aby viděl nějaké nevhodné fotky, že? Nemyslím tím fotku, na které seš třeba rozcuchaná nebo máš na nose beďara.

Fotky, které by se určitě neměly dostat na internet:
 • Rozhodně nikdy nezveřejňuj fotky, kde jsi jenom ve spodní prádle nebo úplně nahá!!!
 • Nedávej tam fotky, na kterých třeba kouříš
 • Nezveřejňuj fotky, na kterých ukazuješ svůj pearcing
 • Nešpul rty, až půjdeš do ředitelny bys taky nešpulila rty
 • Nefoť se v oblečení, v kterém bys nikdy nevyšla ven (polotílka, hodně krátké minisukně, a takový ty krajkový silonky...)
 • Nezveřejňuj fotky, na kterých se pusinkuješ se svojí kámoškou, někdo by si mohl myslet, že si třeba lesba
 • atd.
Zhrnutí: Na internet nedávej fotky, z kterých by jsi mohla mít někdy problém, nebo nemohla sehnat brigádu. Potom by ses neměla na fotkách oblékat tak, jak by jsi nikdy nevyšla ven. A nikdy se nefoť polonahá nebo úplně nahá

Téma: Obchodové triky

8. prosince 2010 v 17:26 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Věděli jste, že každý z obchodů má nějaký trik, který vás přiměje koupit si něco?? Někteří jo, někteří ne.
Tady jsou nejčastější triky obchodů:
 • Běžné věci, jako jsou třeba rohlíky jsou nejdál, aby jste museli projít skoro celým obnchodem a po cestě si dali do vozíku jinačí věci, které jste ani neměli v plánu kupovat
 • Málo potřebné věci nebo věci, které jsou dražší jsou ve výši očí, aby člověka zaujaly a ten si je potom koupil
 • Vozíky jsou nadměrně velké, aby jste měli pocit, že jste ještě skoro nic nekoupili
 • Nejčastější ceny jsou třeba 29,90,- nebo 99,- nebo 999, protože máte pocit, že je to ohodně levnější než kdyby tam bylo napsané o cifru navíc (1000 ,- vypadá oproti 999,- mnohem víc, ale ve skutečnosti je to jenom o korunu)
Takových triků je mnohem víc, ale kdybych je tady měla rozepsat všechny, byli bychom tu ještě do Vánoc :D

Znáš ještě nějaké podobné obchodové triky???

Téma: Santa vs. Ježíšek

7. prosince 2010 v 17:30 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Když jsem se tak koukala po blogách, asi na třetině jsem na razila na články typu: Jděte se SANTOU někam nabo Nechceme Santu, ale Ježiška a atd. Určitě máme každý svůj názor. Tady je můj názor:
Santa je v Americe, ale nevadí mi, když je i tady u nás, v evropě. Santa mi přijde, takovej modernější. Já mám ameriku ráda, takže mi santa nevadí, naopak.
Ježíšek je tady u nás a přijde mi takovej hodně zastaralej. Navíc já malý děcka moc nemusím, navíc Ježíšek byl v tom Betlémě nahej, takže mi to přijde takový trošku úchylný.

A navíc do reklam by nemohli dát malý nahatý děcko, takže tam raději dávají Santu, kterej je aspoň oblečenej.

Zkráceně:
U mě vyhrává rozhodně Santa

Koho máš raději ty, Santu nebo Ježíška???

Téma: Učení

5. prosince 2010 v 7:35 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Každý by se měl učit, aspoň trochu před písemkou, pokud nechceš propadat. Ale ne každý má fotografickou paměť, že? Nikdo nemá rád učení a školu, ale jsou to naše povinosti, které bysme měli zvládnout. Někteří se neučí a raději si udělají taháky, ale k tomu se vrátíme později.

Jak se dobře učit??
1. Odejdi se učit někam, kde máš klid (Pokud ti hluk nevadí, můžeš samozřejmě zůstat tam kde seš)
2. Měla by ses učit v místnosti, která není vymalována depresivními barvami, jako je třeba červená, oranžova (nejlepší pro učení je zelená)
3. Neuč se nic nazpaměť! Zkus to popsat vlastními slovy.
4. Neuč si při puštěné televizi, rádiu, mp4, atd.
5. Rozhodně se neuč hladová, před učením ještě něco zblajzni

Jak si udělat dobrý tahák:
1. Nedělej tahák na počítači, ale ručně. Psaním si většinu látky zapamatuješ.
2. Dělej si tahák přehledný
3. Udělej si ho jen heslovitě, není to slohová práce
4. Podtrhej si nadpisy nebo zvýrazni důležité věci
5. Piš tahák malým písmem, aby se ti tam toho co nejvíce vešlo
6. Když máš nějakej malej tahák napiš si ho na ruku

Kam schovat taháky:
- Strč si ho pod silonky tak, aby byl pod sukní
- Přilep si ho na podrážku boty
- Strč si ho pod prstýnek, ale dej si pozor, abys ten tahák potom vytáhla
- Napiš si ho do kalkulačky tužkou (na první pohled nejde vidět a dá se dobře kdykoliv smazat)
- Nalep si z druhé strany nějakého velkého doplňku nebo přívěšku
- sedni si na něj
- napiš si tahák na obaly učebnic
- nalep si ho zespodu lavice
- připevni ho sousedovi před tebou na záda
- dej ho někomu, kdo sedí před tebou do kapuce
- napište si ho někde malým písmem na tabuli a trochu ho přejeďte houbou, aby nebyl tak vidět
- strč si tahák pod ponožku nebo botu
- dej si ho pod pásek
- strč si ho pod triko
- kup si takovou tu propisku na taháky ( 10 Kč )
- vyfoť si látku na mobil a nemusíš si dávat práci se psaním

Skryté taháky:
Co je to skrytý tahák? Zkráceně je to tahák, který nevypadá jak tahák.- Vysvětlím: když máš třeba nějaké číslo ( např. letopočet 1526), ukryješ ho do telefoního čísla - takhle: 732451526
Nebo když máš nějako větu ( např.  Vlastnosti prvků se periodicky mění, v závislostí na vzrůstajícím protonovým čísle), nauč se ji jenom tak napolo a pomož si tahákem tak, že zapiš jenom 1. písmena ze slov- takhle: VPSPMVZNVPČ. A až se tě učitelka zeptá co to máš na té ruce, řekni že je to třeba nějaký kód nabo heslo na nějaký tvůj účet a tak podobně.

Odteď už budeš dostávat doufám jen samé dobré známky :)
PS. Přísný zákaz kopírovat moje články, všechny jsem je psala já!
Vaše MňUmOoOnK@ (NOOMY)

Téma: Šetření peněz

1. prosince 2010 v 17:31 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Určitě i ty máš problémy s šetřěním peněz, hlavně teďka před Vánocemi. Vždycky si říkáš: Musím začít šetřit. Ale nic se šetřením peněz zatím neděláš. A to je ten problém. Nejhorší je to, když zrovna dostaneš kapesné a máš u sebe hodně peněz. A to by se právě nemělo stát. Když máš u sebe málo peněz, skoro nic si za ně nekoupíš a to je ten smysl šetření. Samozřejmě chápu když jedeš třeba do Olympie nebo do nějakého toho nákupáku, tak si těch peněz vezmeš trošku víc a taky trošku víc peněz utratíš. Ale opravdu by sis neměla kupovat blbiny, které se ti potom budou válet doma, a ani je nepoužiješ.

Takže tady je pár mých rad, jak šetřit:
1. Než si něco koupíš, sama sebe se vduchu zeptej: Opravdu to potřebuju?
2. Než si koupíš něco opravdu drahého, raději se podívej do vedlejších obchodů, jestli to tam nýáhodou nemají taky a levnější.
3. Když dostaneš kapesné, nech si pár peněz v pokladničce a do školy si vem jenom pár korun na ty nejdůležitější věci.
4. Když dostaneš peníze za vysvědčení, na Vánoce, narozeniny atd. dej si je do pokladničkynebo na tvé konto, ale rozhodně ne do peněženky!
5. Jestli je ti 15, můžeš jít na brigádu. Je to nejlepší způsob, jak si vydělat oeníze

Opravdu co nesnáším je, když jdu po městě a zahlédnu něco opravdu krásného ve výloze, ale nemám na to peníze, takže si to nekoupím. A když peníze mám, tak jako na potvoru ve výlohách jsou samý " obludy ".

Jakým způsobem šetříš ty??

Téma: Značkové vs. neznačkové

30. listopadu 2010 v 18:12 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Jaké oblečení si raději koupíš, levné od ťamiků nebo 3x dražší, ale značkové? Někdy mi připadne, že ty neznačkové věci vydrží mnohm déle, než ty značkové. Ale proč si lidi kupují značkové oblečení? -Z jednoho prostého důvodu. Na značkových oblečeních bývá většinou logo té značky na viditelném místě. Takže zkráceně, aby jsme se prostě okolí pochlubili, že máme něco značkového, něco dražšího, než si může nějaký člověk dovolit. Ale zamyslela ses někdy nad tím, že Vietnamci mají mnohdy to stejné zboží, jen bez loga známé značky? A ještě k tomu 3x levnější? Nejspíš ne. Třeba značka DC: mikiny u nich koupíš okolo 3000 Kč. A u Vietnamců? Okolo 200 Kč. Rozdíl co?

Věděla jsi že: Takko jsou také Vietnamci. Jen jsou dražší a mnohdy méně kvalitnější. Nevím jestli je to pracím práškem, ale pblečení, které mám odtamtud se mi vždycky hrozně rychle vytahá, spere nebo zažmolkuje a vybledne.

A co já? Já to tak nějak mixuji. Třeba do Takka chodím jenom když dostanu od někoho dárkovou poukázku. Do New Yorkeru chodím celkem často, většinou když jsou tam slevy, ale oblečení se mi vždycky hrozně rychle zažmolkuje. Do Tally Weijlu chodím pouze když tam jsou slevy a zatím s oblečením od nich jsem spokojená. A do H&M a C&A nechodím vůbec. Ale nejčastěji nakupuji u Vietnamců.

A kde nakupuješ ty?

Téma: Letem světem

29. listopadu 2010 v 17:42 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Každý má z nás nějaký sen. Být v nějakém velkoměstě, mít giga vilu, v trezoru několik miliard dolarů, skříň mít plnou hader, v giga vile několik služek a poskoků, být slavná atd.
Ale děláš něco pro to, aby sis svůj sen splnila? -Nejspíš ne. Aby sis svoje sny splnila, musíš pro to něco udělat. Např. přeješ si mobil? -Budou Vánoce, tak o mobilu rodičum řekni, přispěj pár kaček, řekni babičkám ať ti na mobil také přispějí  a mobil už je na cestě. Přitom to bylo tak jednoduhé.Ale co udělat pro to, abysme se jednou dostali do velkoměst jako jsou New York, Paříž a Londýn?Pokud ti ještě není 18, tak téměř nic. Bohužel. Ale můžeš se pořádně šprtat angličtinu a francouzštinu. Popřípadě se zeptat rodičů, jestli by ti třeba nedovolili jít na internátní školu v Londýně nebo Paříži. Z londýna  z Oxfordu se už lehce dostaneš Na Harvard v USA. Ale co pro to udělat? Nejdřív se musíš dostat na Gympl( z 5. třídy), z gymplu (ze sekundy) na nějakou soukromou školu, kde se výuka vyučuje v angličtině a potom už by tě na Oxford vzali. Teda pokud bys udělala přijímačky. A z Oxfordu jak už jsem psala se lehko dostaneš na Harvard. A jak tohle vím? Jednu takovou dlouhatánskou studijní cestou právě prolejzá jedemn můj spolužák (teďka už bejvalý). Takže moje heslo: Jdi si za svým snem, než ti bude 50 a s roztroušenou revmou už nic nepodnikneš.

Jaký je můj sen: Chtěla bych se jednou dostat do New Yorku, tak vymetat nějaký ty diskošky a párty, možná si tam někde pořídit i baráček. Potom bych se moc chtěla podívat do Paříže a potom do Londýna. Rozhodně se nechci vdávat a mít na krku pár malej fakanů, kteří by mě oslovovali mami. Když už tak budu svobodná max. s jedním děckem, nejspíš s holkou, kluka bych nechtěla. Potom bych moc chtěla potkat Johnnyho Deppa. A to je asi tak vše. A jakou vysokou školu? to ještě nvm, teďka jsem na gymplu, talže se o střední starat nemusím.

A jaký máš sen ty??

bubblehouse.blog.cz

bubblehouse.blog.cz
bubblehouse.blog.cz

Téma: Lhaní

29. listopadu 2010 v 17:13 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
bubblehouse.blog.cz
Každý z nás alespoň jednou v životě lhal, stejně, jako se každému z nás stal aspoň jeden trapas v životě. Ale proč vlastně lžeme? Odpověď je jednoduchá. Protože nechceme nějakou krutou pravdou člověka zranit nebo nechceme, aby jsme byli za nějaký svůj "čin"  potrestáni. Nechci tady v tomto článku psát o tom, jak je lhaní špatné atd. Od toho jsou přeci rodiče a babičky. Chci jen napsat jak se lhaní vyvarovat nebo když už lhát musíme, tak jak to udělat, aby to vypadala co nejdůvěryhodněji ( děsné slovo). Lhaní se vyvaruješ, když prostě řekneš pravdu ať je jakákoliv. Myslím tím, že když dostanete ve škole nějakou špatnou známku, měli byste to doma říct. Asi vám za to dají nějaký trest, ale určitě by byl menší než ten, kdyby na tu známku přišli sami.
bubblehouse.blog.cz
Když už lhát budeš většinou se buť podřekneš nebo se na to stejně příjde.

Jak lhát co nejdůvěryhodněji:
1. Vždy si připrav nějakou výmluvu nebo důvod (záleží v čem lžeš)
2. Měj jistý hlas a mluv plynule
3. Snaž se neodvádět téma
4. Nehraj si s vlasy, nešoupej nohou atd.
5. Vždy měj svědka
6. DÍVAJ SE DRUHÉMU DO OČÍ A HLAVNĚ NEUHÝBEJ!!!!!

Já se vám přiznám, že já lžu tak nějak průměrně. Někteří lžou mnohem víc než já.  Lžu asi tak 1x do týdne. A co ty?

Lžeš často??? Komu nejvíce??

Téma: Trapasy

28. listopadu 2010 v 17:12 | MňUmOoOnK@ (NOOMY)
Každému z nás se stal aspoň jednou v životě pořádný trapas. Do trapasu člověk dostane snadno, ale dokáže se z trapasu vysekat tak rychle, jak se do něho dostat? - Ne. Tak schválně, když si třeba ve vyučování ukrkneš, co uděláš, omluvíš se? nebo snad děláš, žes to nebyla ty? Tady je pár rad jak z trapasu udělat vtip, nebo jak trapasu předejít:

Když už se ti nějaký trapas stal, máš na výběr:
1. můžeš dělat, že ty jsi to nebyla
2. můžeš se tomu zasmát spolu s ostatními

Když víš, že si brzo uprcneš máš na výběr:
1.zeptej se učitele/ky, jestli bys nemohla jít na záchod a tam vykonat svoji potřebu ( to s tou potřebou samozřejmě neříkej XD)
2. Udělej nějakej pohyb, který by uprcnutí zamaskoval ( např. vrzni židlí...)
3. Bezstarostně si uprcni a potom tlumeným hlasem, ale tak, aby to slyšela celá třída řekni : fůůůj, tady si někdo uprcl....

Ps. s tím uprcnutím to byl příklad, ale určitě si tento trapas každý z nás aspoň jednou prožil, ne?

Moje největší trapasy:
Hrozně se mi líbil jeden kluk ze třídy. Byla jsem do něho fakt blázen a na lyžáku jsem na něho pořád čuměla. A když jsme se z lyžáku vraceli, tak holky ze třídy ( ty blbky samozřejmě) začali v autobuse zpívat nebo spíš řvát písničku o tom jak na něj pořád tlemím a jak se do něho zabouchnutá. V tu dobu jsem vůbec nevěděla co mám dělat a tak jsem prostě dělala, že je neslyším. Prostě trapas!

Nebo na táboře jsme museli při snídani, svačině, obědě, odpolední svačině a večeři si brát hrnek šťávy. Já doma moc nepiju, téměř vůbec ( což je samozřejm špatně), takže jsem na tolik pití nebyla zvyklá. Chtělo si po chvíli na záchod, ale ještě jsem se stavila na chatce, ani nevím proč. Jenže holky se na chatce hrozně chechtali nějakému vtipu a když mi ho řekli, začala jsem se chechtat s nimi. Jenže jak jsem se chechtala cítila jsem, že už to fakt nevydržím a tak jsem utíkala na záchod. Jenže jak jsem utíkala, prostě to můj močák nevydržel a já se prostě ....
...počurala..... Trapas, co jiného dodat.

Bohužel jsou i takové trapasy, ze kterých se dostává mnohem a mnohem složitěji. U takových trapasů nezbývá nic, než to prostě překousnout. Doufám, že se ti po přečtení tohoto článku bude z trapasů dostávat snadněji. Hodně štěstí. Vaše MňUmOoOnK@

A jaký trapas se stal tobě??
 
 

Reklama